Cesta nejmenšího odporu

Zranění, oděrky a akné

Každý jsme si někdy způsobil drobné poranění, které se však špatně hojilo a ještě dlouhou dobu nám přinášelo nepříjemné pocity, bolest nevyjímaje. Kolikrát jsme se to snažili všemožnými medicínskými prostředky zahojit  a nedařilo se. Stejně tak je to s oděrky v ústech, kdy neustálým drážděním sliznice, obzvlášť při jídle, dochází k jitření starších ranek.

Nedávno si mi jeden klient stěžoval, že se mu nemůže zahojit nepatrné poranění konečníku. Při každém použití toaletního papíru dochází k opětovné aktivaci tohoto škrábnutí vzniklého zřejmě z nestrávené části potravy. A ještě by nebylo od věci si připomenout nepříjemnou vyrážku v obličeji, kterou trpěl více či méně každý v období dospívání. A že se nás mrška natrápila, abychom se tehdy líbili svým protějškům. Myslíte si, že dnes jsou na tom naše děti lépe? Ani náhodou. Též je trápí akné a chovají se stejně, jako jejich rodiče, snad jen mají výhodu, že prostředků, odstraňujících vyrážku je na trhu více. Ale jsou opravdu tak účinné?

Destruktivní překyselení organismu

Co mají výše zmíněné problémy společného? Všechny uvedené problémy vychází především z překyseleného organismu. Každá otevřená ranka, pokud je tělo překyselené, má problémy s hojením. V ústech ani nemluvě a na tváři jak by smet. Ve všech případech jsem vyzkoušel preparát, který vznikl zhruba před padesáti lety, ale byl součástí tajného vojenského projektu v tehdejším SSSR, tudíž není moc známý. Tehdy sloužil k tomu, aby ochránil vojáky a civilisty proti případnému bakteriologickému útoku. Přípravek totiž obsahuje bakterii Bacillus subtilis a Bacillus amyloliquefaciens. Předností této bakterie je skutečnost, že dokáže z našeho těla zlikvidovat všechny mikroorganismy, které tam nepatří. Jelikož jsou tyto bakterie anaerobní a ty „nepřátelské“ aerobní, tak jim zkrátka vezme kyslík, ony poté uhynou a naše bakterie je pozře. A nádherné je, že jde o čistě přírodní produkt bez chemie.

Imunitní systém je základ

Produktem bakterií rodu Bacillus je navíc alfa interferon, který je důležitou a nedílnou součástí našeho imunitního systému. Dochází tedy k výrazné podpoře, restartu a prevenci naší imunity. Zvířata tuto bakterii užívají celkem běžně. Jistě jste pozorovali psy a kočky, jak požírají trávu. Doma nám říkali, že si tím čistí žaludek, což může být též pravda, ale primární důvod je přísun zmíněné bakterie do trávícího traktu, čímž si chrání svoji imunitu. Určitě jste slyšeli, že imunita má základ ve střevech. Takže i příroda si to skvěle zařídila.

Jak jednoduché?

Produkt se nazývá Vetom a je k dostání v podobě tobolek, kapek, gelu nebo prášku. Je též označován, jako probiotikum, ale na základě živých mikroorganismů, což je i v tomto směru unikátní. Když pominu, že se jedná o skvělou prevenci, tak jsou pozitivní výsledky i např. jako podpora proti alergii, depresi, cukrovce, endometrióze, hepatitidě,  infekčním onemocněním, nadýmání, nádorům, pocení, úplavici, průjmu, stresu, zácpě apod. Samozřejmě, že Vetom není náhradou lékařské péče, ale pokud se rozhodneme pro jeho užívání, tak může přispět jako skvělá prevence, ale i podpora našeho organismu.

Více informací naleznete zde.